28 listopada - Mikołajki tydzień wcześniej? Dlaczego nieW tym roku Święty Mikołaj odwiedził nas już 29 listopada. Prezentem od niego a właściwie od naszej Rady Rodziców było wyjście na lodowisko do katowickiego Spodka. Uczniowie z klas 5-8 mogli przez godzinę poszaleć na lodzie, doskonalić swoje umiejętności łyżwiarskie lub stawiać pierwsze kroki w tej dyscyplinie sportowej. Przy dźwiękach muzyki wszystkim, zarówno starszym jak i młodszym, szło doskonale. Po tej porządnej dawce ruchu i zabawy w doskonałych humorach i pełni pozytywnej energii rozpoczęliśmy weekend. Dziękujemy Radzie Rodziców za ten świetny prezent!


28 listopada - "LEON"


Ogólnopolski Konkurs Matematyczny LEON w 1a Nie bez powodu matematyka jest nazywana królową nauk. Dzisiaj uczniowie klasy 1a rozwiązywali swój pierwszy test matematyczny. Zadania łatwe i nieco trudniejsze. Tam gdzie było potrzebne liczenie pomocne okazały się palce. Brawo dzieciaki!20 listopada - WSPINACZKA I NAUKA„TRANSFORMATOR’’- WSPINACZKA I NAUKA
20 listopada klasy 7a i 8a wyruszyły do centrum wspinaczkowego „Transformator’’. Wyjście odbyło się w ramach projektu „Od Juniora do Seniora”. Najpierw przeszliśmy krótkie szkolenie związane z zasadami bezpieczeństwem na ściance wspinaczkowej oraz z udzielania pierwszej pomocy dla osób z NZK (nagłym zatrzymaniem krążenia). Po dawce teorii zaczęła się zabawa na ściance, która trwała prawie półtorej godziny. Następnie każdy otrzymał swojego fantoma i zaczęliśmy go reanimować. Nie było to łatwe zadanie. Przy okazji uczyliśmy się korzystać z defibrylatora AED, który skanował ‘’ciało’’ fantoma i zaczynał pracę defibrylacji zatrzymanego krążenia. Mam nadzieję, że wiedzy, którą zdobyliśmy podczas tych trzech godzin zajęć nie będziemy musieli wykorzystywać w życiu codziennym. Myślę także, że wiele osób ”złapało” bakcyla wspinaczki. Mnie się to właśnie przytrafiło.
Ela Tarasińska (7a)

14 - 15 listopada - WARSZAWA


Jeśli zwiedzanie Warszawy to tylko jesienią!
Takiej zasadzie hołdujemy i od kilku już lat, jeśli wyjeżdżamy do Warszawy to właśnie o tej porze roku. Tym razem również tak było. 14 i 15 listopada 29 osobowa grupa uczniów z klas 6,7 i 8 odwiedziła najważniejsze miejsca w tym mieście.
Pierwszym punktem programu był Stadion Narodowy. Po sportowych emocjach rozwijaliśmy swoją wiedzę z różnych dziedzin w Centrum Nauki Kopernik. Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy w tym dniu było Muzeum Powstania Warszawskiego. Tam poznaliśmy historię najważniejszego i najkrwawszego zrywu niepodległościowego w czasie II wojny światowej.
Drugi dzień pobytu rozpoczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta. Poznaliśmy losy Kolumny Zygmunta, widzieliśmy najwęższą kamienicę z Warszawie, przeszliśmy ul. Świętojańską, widzieliśmy pomnik Małego Powstańca i Powstania Warszawskiego.
Ze Starówki przejechaliśmy na Wojskowy Cmentarz na Powązkach. Przeszliśmy Aleją Zasłużonych oraz zapaliliśmy znicz na grobie bohaterów Alka, Rudego i Zośki – bohaterów „ Kamieni na szaniec”. Ostatnim punktem naszego zwiedzania było nowoczesne, interaktywne Muzeum Żydów Polskich POLIN, w którym poznaliśmy losy tego narodu na ziemiach polskich.
Relacja Hani Bobrzyk (7a) i Karoliny Podstawskiej (7a)11 listopada - “Szkoła do hymnu”

W piątek, 8 listopada, razem z wieloma polskimi szkołami wzięliśmy udział w akcji Szkoła do hymnu.
O symbolicznej godzinie 11.11 na sali gimnastycznej przy akompaniamencie fletu Hani Bobrzyk odśpiewaliśmy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Uczciliśmy w ten sposób tegoroczne Święto Niepodległości.


18 listopada - Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach
KOMUNIKAT SANEPIDU
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Katowicach informuje, że w dniu 18 listopada w całej Europie obchodziliśmy Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EDWA), ustanowiony przez Komisję Europejską w 2008 roku. Celem Dnia jest promowanie wiedzy na temat odpowiedzialnego stosowania antybiotyków oraz zwiększenie świadomości, jakim zagrożeniem dla zdrowia każdego z nas jest zjawisko antybiotykooporności.

7 listopada - wycieczka do Krakowa.W listopadzie klasy drugie pojechały na atrakcyjną dwudniową wycieczkę do Krakowa. Zwiedziły tam m.in. Fabrykę Lizaków "Ciuciu" w Krakowie. Miały okazję dowiedzieć się z czego powstają lizaki i samodzielnie wykonać wybrany przez siebie lizak. Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w słynnej Kopalni Soli w Bochni, w której spędziły jedną pasjonującą noc. Na koniec odwiedziły jeszcze fabrykę bombek, w której dzieci wykonały i ozdobiły własnoręcznie wykonaną bombkę – myśląc już o zbliżających się świętach. Wróciliśmy uśmiechnięci, zadowoleni, z głowami pełnymi wrażeń.


04 listopada - I etap Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych4 listopada w poniedziałek konkursem z języka polskiego rozpoczęły się zmagania uczniów szkół podstawowych w tegorocznych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych.
W naszej szkole do udziału w I etapie konkursów zgłosiło się 29 uczniów z klas VIII i VII.
Gratulujemy wszystkim decyzji o udziale w konkursach i życzymy powodzenia!

29 października - PASOWANIE NA UCZNIAWe wtorek, 29 października 2019 roku miało miejsce pasowanie na ucznia.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: pan Krzysztof Pieczyński Radny Miasta Katowice, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Marta Grabny oraz Rodzice i Dziadkowie.
Pierwszoklasistom w tej ważnej chwili towarzyszyli również starsi koledzy i koleżanki.
To był wyjątkowy dzień.
Najpierw odbyła się akademia, w czasie której pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Wspólnie śpiewali piosenki oraz odpowiadali na pytania.
Po ślubowaniu pani dyrektor Aurelia Tomaszewska pasowała dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 35.
Następnie pierwszoklasiści udali się do kina „Helios” na bajkę „o Yeti!” oraz do sali zabaw „Koko Planeta Łobuziaków”.
14 października - RAJD SZKOLNY


W poniedziałek, 14 października 2019 roku odbył się RAJD SZKOLNY na MAGURKĘ.8 października - Fleszem przez szkolny ogródek


Od kwietnia do października klasa 2a, a potem już 3a dzielnie pracowała w warzywnym ogródku szkolnym, który został założony przy współudziale firmy Marwit. Firma wyposażyła nas w: narzędzia ogrodnicze, ziemię, nasiona i nawóz, a uczniowie dali swoją pracę. Z pomocą przyszli nam: pani woźna i pan rzemieślnik. Przez nich zostały wytyczone i ogrodzone grządki i wtedy uczniowie ochoczo przystąpili do pracy. Było jej dużo, ale się opłaciło. Plony były niezwykle obfite: sałatka, marchewka, buraki, pomidory, cebulka, dynie ozdobne. Z warzyw dwukrotnie zrobiliśmy na lekcjach pyszne, zdrowe kanapki i sałatkę warzywną. Nie tylko my skorzystaliśmy z ogródka. Cieszyły się również owady, dla których powstała przepiękna łąka kwiatowa i hotel. Nagrodą za naszą pracę jest odkurzacz do liści ufundowany przez firmę Marwit. Już myślimy o przyszłym sezonie uprawowym. Przygotujemy grządki na zimę, a wiosną zaczynamy znów sadzić i siać.
26 września - Europejski Dzień Języków26 września świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. Wspólnie śpiewaliśmy, tańczyliśmy, tworzyliśmy projekty, plakaty oraz braliśmy udział w konkursach. Wszyscy zasługują na wielkie brawa za zaangażowanie i twórczość!:)

26th of September we celebrated the European Day of Languages. We sang, danced, created posters and projects. We also participated in competitions together. Everyone deserves great applause for commitment and creativity!
tłumaczenie: Michał Łabaj, kl. 8a22 września - "Intro - wersje"


"Intro - wersje" to tytuł spektaklu tanecznego, który obejrzeli uczniowie kl. 7 w ubiegły piątek w sali teatralnej Pałacu Młodzieży. Przedstawienie w wykonaniu Studia Tańca Współczesnego i Baletu "ARABESKA" oraz zespołu Słoneczni jest wzruszającą, przejmującą i niezwykle pouczającą historią poruszającą temat zmysłów oraz najczęstszych zachowań przy spektrum autyzmu. Ten trudny temat zaprezentowany jest na scenie oczyma wyobraźni około 150 wspaniałych młodych tancerzy.


21 września - VII Młodzieżowa Gra Miejska z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej


21 września 2019 r. grupa uczniów klasy 3a oraz grupą uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 34 uczestniczyła w VII Młodzieżowej Grze Miejskiej z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej „Wędrujemy szlakiem Bohaterów Wieży Spadochronowej” zorganizowanej przez Górnośląski Oddział PTTK w Katowicach.
Trasa przebiegała czerwonym szlakiem „Bohaterów Wieży Spadochronowej”. Wędrówkę rozpoczęliśmy na cmentarzu w Panewnikach przy grobach powstańców i harcerzy, którzy zginęli 4 września 1939r. walcząc w obronie Katowic. Następnie, idąc czerwonym szlakiem, dotarliśmy do parku Kościuszki, pod wieżę spadochronową. Tam wykonaliśmy zadanie, polegające na znalezieniu ukrytych w różnych miejscach wyrazów i ułożeniu z nich dwóch haseł. Przy tablicy pamiątkowej zapaliliśmy znicz. Kolejnym miejscem gry była komenda hufca ZHP. Tam czekały na nas zadania sprawnościowe. Była to bardzo pouczająca wycieczka – poznaliśmy historię obrony Katowic we wrześniu 1939 roku, nabyliśmy umiejętności posługiwania się planem miasta w trakcie przejścia szlaku, szukaliśmy keszy. Przy pięknej pogodzie, aktywnie spędziliśmy czas.20 września - "Poznaj świat ziemniaka"


W piątek, 20 września uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach
"Poznaj świat ziemniaka" w Akademii Rozwoju i Pozytwnej Motywacji "AKUKU" w Mikołowie.18 września - "Let's sing and work together for a better world!"


Klasa dwujęzyczna 8A rozpoczyna nowy rok na pełnych obrotach! :)
Już w tym miesiącu zaczynamy przygodę z całorocznym międzynarodowym projektem eTwinning - "Let's sing and work together for a better world!" Projekt poruszy kwestie społeczne takie jak prawa uczniów, bezpieczeństwo w Internecie, ochrona środowiska i tolerancja. Wszystko to w oprawie muzycznej i nieograniczonej inwencji twórczej naszych uczniów. Efekty naszej pracy będzie można śledzić już niedługo.

The bilingual class 8A is starting the new school year at full speed! :) This month we are starting our adventure with the year's time project eTwinning - "Let's sing and work together for a better world!".
The project will raise social issues like students' rights, Internet safety, environmental protection and tolerance. All with the musical frame and unlimited creativity of our students. Effects of our work will be available soon.
Stay tuned!
(tłumaczenie Ola Primula 8A)


2 września - UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020


Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty!!!

Wszystkim naszym uczniom: zarówno tym, którzy dopiero rozpoczynają naukę w naszej szkole jak i tym zadomowionym już u nas życzymy samych pięknych chwil, cudownych przyjaźni, piątek, szóstek w dzienniku oraz mnóstwa sukcesów w konkursach!
U nas „ Nie jesteś samotną wyspą”